E-mail: office@lsu.edu.az | Telefon: (+994) 025 255 17 97 | Ünvan : xəritə  |                                                                  

   Lənkəran Dövlət Universitetində keçirilən Zona fənn olimpiadasının qalibləri

Lənkəran Dövlət Universitetində keçirilən Zona fənn olimpiadasının qalibləri

Riyaziyyat fənni üzrə

Nəticə Soyadı, adı, atasının adı Təhsil aldığı məktəb

IX sinif

I yer - Adışlı Vüsal Rahib oğlu/ Yardımlı rayonu Köryədi kənd tam orta məktəb

II yer - Əlizadə Ruslan Davud oğlu/ Astara rayon Siyakü kənd tam orta məktəb

III yer - Abdullayev İzzət Zahid oğlu/ Astara rayon 1 saylı tam orta məktəb

X sinif

I yer - Əliyev Zəka Ziya oğlu/ Astara rayon Pensər kənd 2 saylı tam orta məktəb

II yer - Rzayev Şahmar Eldəniz oğlu/ Lənkəran rayon Xanbulan kənd tam orta məktəb

III yer - Əlizadə Suzan Amil qızı/ Lənkəran şəhər 6 saylı tam orta məktəb-lisey

XI sinif

I yer - Ağayev Mirkazım Nemət oğlu/ Lənkəran rayon Boladi kənd 2 saylı tam orta məktəb

II yer - Rufullayev Fərid Şöhlət oğlu/ Masallı rayon Banbaşı kənd tam orta məktəb

III yer - Şirvanov Həsən Hüseyn oğlu/ Lənkəran şəhər 6 saylı tam orta məktəb-lisey

Biologiya fənni üzrə

Nəticə Soyadı, adı, atasının adı Təhsil aldığı məktəb

IX sinif

III yer - Hüseynov Salman Zaman oğlu/ Astara rayon Pensər kənd 2 saylı tam orta məktəb

III yer - Hüccətzadə Xədicə Ramin qızı/ Lənkəran şəhər 10 saylı tam orta məktəb

X sinif

III yer - Bağırlı Amin Elçin oğlu Lənkəran şəhər 10 saylı orta məktəb

XI sinif

III yer - Xalıqova Fidan Səxavət qızı/ Astara rayon Siyakü kənd tam orta məktəb

III yer - Səlimzadə Lamiyə Cavid qızı/ Lənkəran rayon Haftoni qəsəbə tam orta məktəbi

III yer - İbadova Arzu Vüqar qızı/ Lənkəran şəhər 10 saylı orta məktəb

Coğrafiya fənni üzrə

Nəticə Soyadı, adı, atasının adı Təhsil aldığı məktəb

IX sinif

II yer - Muradova Fatimə Mahir qızı/ Astara şəhər 3 saylı tam orta məktəb

III yer - Axundzadə İsmayıl Nicat oğlu/ Lənkəran şəhər 6 saylı tam orta məktəb-lisey

X sinif

I yer - Səfərli Toğrul Əhməd oğlu/ Masallı rayon Qızılağac kənd 1 saylı tam orta məktəb

II yer - Nurəliyev Nihad Vahid oğlu/ Astara şəhər 1 saylı tam orta məktəb

III yer - Nəsirli Xədicə İrşad qızı/ Astara rayon Suparibağ kənd tam orta məktəb

XI sinif

I yer - Əliyeva Nərmin Ayaz qızı/ Astara şəhər 2 saylı tam orta məktəb

II yer - İsazadə Samir Qadir oğlu/ Lənkəran rayon Şürük kənd tam orta məktəb

III yer - Cəbiyev Əsəd Aydın oğlu/ Masallı rayon Ərkivan kənd 2 saylı tam orta məktəb

Fizika fənni üzrə

Nəticə Soyadı, adı, atasının adı Təhsil aldığı məktəb

IX sinif

III yer - Heydərov Tatlı Əhliman oğlu/ Astara rayon Siyakü kənd tam orta məktəb

X sinif

II yer - Heydərov Əli Nail oğlu/ Lənkəran rayon Şıxəkəran kənd tam orta məktəb

III yer - Ağazadə Səkinə Qorxmaz qızı/ Lənkəran şəhər 6 saylı tam orta məktəb-lisey

III yer - Məhərrəmov Ağasəf Natiq oğlu/ Lənkəran şəhər 6 saylı tam orta məktəb-lisey

XI sinif

II yer - Nemətova Ellada Sabir qızı/ Astara şəhər 2 saylı tam orta məktəb

II yer - Hüseynzadə Nurlan Səhhət oğlu/ Astara rayon Maşğan kənd tam orta məktəb

III yer - Hüseynli Nurkalam Rövşən oğlu/ Lənkəran şəhər 4 saylı humanitar təmayüllü məktəb-lisey

Kimya fənni üzrə

Nəticə Soyadı, adı, atasının adı Təhsil aldığı məktəb

X sinif

I yer - Hüseynov Tərlan Zaman oğlu/ Astara rayon Pensər kənd 2 saylı tam orta məktəb

III yer - Cəfərli Adil Elşən oğlu/ Lənkəran şəhər 10 saylı tam orta məktəb

XI sinif

II yer - İsmayılzadə Mirənvər Nail oğlu/ Lənkəran şəhər 10 saylı tam orta məktəb

II yer - Seyfullayeva Sura Valeh qızı/ Masallı rayon Şərəfə kənd tam orta məktəb

III yer - Nuralızadə Yusif Rahim oğlu/ Astara rayon Siyakü kənd tam orta məktəb

İnformatika fənni üzrə

Nəticə Soyadı, adı, atasının adı Təhsil aldığı məktəb

IX sinif

III yer - Tağızadə Əlirza Nəbi oğlu/ Lənkəran şəhər 6 saylı tam orta məktəb-lisey

III yer - Məmmədli Nərmin Kamran qızı/ Astara şəhər 2 saylı tam orta məktəb

III yer - Babayeva Ceyran Camal qızı/ Astara rayon Maşğan kənd tam orta məktəb

Qeyd: Olimpiadada müvəffəqiyyət göstəriciləri aşağıdakı şəkildə hesablanmışdır.

I yer: 26 – 30 bal

II yer: 22 – 30 bal

III yer: 16 – 30 bal

Zona fənn olimpiadası qaliblərinin nəzərinə çatdırırıq ki, qaliblərin mükafatlandırma mərasimi 6 aprel 2019-cu il tarixdə, saat 12:00-da Lənkəran Dövlət Universitetinin İnzibati binasında keçiriləcəkdir.

Ünvan: Lənkəran şəhəri, General Həzi Aslanov xiyabanı 50.

Facebook Youtube