Strateji inkişaf və reytinqlərlə iş bölməsinin rəhbəri: Billurə Nuri
Nuri Billurə Məmmədəli qızı Biləsuvar rayonunda anadan olmuşdur. Doqquzillik təhsilini başa vurduqdan sonra 2007–2011-ci illərdə Lənkəran Dövlət Humanitar Kollecinə qəbul olunmuş və burada İngilis dili müəllimliyi ixtisası üzrə təhsil almışdır. O, təhsilini 2012-2016-cı illərdə eyni ixtisas üzrə Lənkəran Dövlət Universitetində davam etdirmişdir.
2016–2023-cü illərdə Lənkəran Tibb Kollecində ingilis dili müəllimi kimi çalışmışdır. 2018–2020-ci illərdə Lənkəran Dövlət Universitetində Filologiya - Dilşünaslıq (İngilis dili) ixtisası üzrə magistratura təhsili almışdır. 2022-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Ümumi dilçilik kafedrasında Müqayisəli-tarixi və müqayisəli-tipoloji dilçilik ixtisası üzrə doktoranturaya qəbul olunmuşdur.
2023-cü ildən 2025-ci ilədək o,Lənkəran Dövlət Universitetinin Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsində Layihələrin İdarə olunması üzrə mütəxəssis kimi çalışmış, burada iki Erasmus+ layihəsini (ECAR və REFRESH) idarə etmiş, layihələrlə bağlı təlim və görüşlərdə fəal iştirak etmişdir. Xaricdə təhsil proqramları və Avropa İttifaqı layihələri haqqında məlumat sessiyaları təşkil etmiş, xarici universitetlərdə təhsil alan tələbələrin koordinasiyasını həyata keçirmiş və universiteti müxtəlif yerli və beynəlxalq tədbirlərdə təmsil etmişdir.
2025-ci ildə Reytinqlər üzrə mütəxəssis (işçi qrupun rəhbəri) vəzifəsində çalışmışdır. 2026-cı ilin yanvar ayından etibarən isə Strateji inkişaf və reytinqlərlə iş bölməsinin rəhbəri vəzifəsinə təyin olunmuşdur. O, altı tezisin, altı məqalənin və bir elmi işin müəllifidir. Əlavə olaraq, ingilis dilinin tədrisi və beynəlxalq akademik layihələr sahəsində peşəkarlığını artıran TEFL və TESOL sertifikatlarına da malikdir.