HAQQINDA                                                                        ENG
Elmi Xəbərlər (Humanitar elmlər seriyası ISSN 2617-8036) jurnalında humanitar elmlərin müxtəlif sahələrinə, o cümlədən, dilçilik, ədəbiyyatşünaslıq, tarix, şərqşünaslıq, pedoqogika, sosiologiya və psixologiya sahələrinə aid yüksək keyfiyyətli, yeni nəticələri özündə saxlayan rəydən keçirilmiş məqalələr çap edilir. Jurnalın məqsədi humanitar sahənin öyrənilməsində yeni elmi istiqamətləri təqdim etmək, tədqiqatçılar arasında elmi məlumat mübadiləsi aparmaq üçün açıq platforma yaratmaqdır. Jurnal Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən tövsiyə edilən elmi nəşrlərin siyahısına daxildir.
Jurnal ildə iki dəfə çap olunur, azərbaycan, ingilis, rus və türk dillərində məqalələr qəbul edilir.

SCIENTIFIC NEWS (Humanities series ISSN 2617-8036) publishes high-quality, peer reviewed papers on various fields of humanities, including linguistics, literature, history, oriental studies, pedagogy, sociology and psychology. The purpose of the journal is to present an open platform for the exchange of the scientific information between researchers on humanities. The journal is included in the list of scientific publications recommended by the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
The journal is published twice a year, and considers the papers in Azerbaijani, English, Russian and Turkish languages.