1. Gülalıyev Çingiz Gülalı oğlu, aqrar elmlər üzrə elmlər doktoru, Lənkəran Dövlət Universitetinin Aqrar elmləri kafedrasının professoru - Baş redaktor
2. Fərzəliyev Məzahir Həmzə oğlu, texnika elmləri doktoru, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının professoru - Baş redaktorun müavini (Texnika elmləri üzrə)
3. Şahbazov Balayar Xanqulu oğlu, kənd təsərrüfatı elmləri namizədi, dosent, Lənkəran Dövlət Universitetinin “Aqrar və mühəndislik” fakültəsinin dekanı - Baş redaktorun müavini (Aqrar elmlər üzrə)
4. Əliyev Rəşad Fəxrəddin oğlu, coğrafiya elmləri namizədi, dosent, Lənkəran Dövlət Universitetinin “Texnologiya və texniki elmlər” kafedrasının müdiri - Məsul katib
Texnika elmləri üzrə:
1. Səidov Rasim Əzim oğlu, texnika elmləri doktoru - Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının professoru
2. Əmiraslanov Tahir İdris oğlu, texnika üzrə fəlsəfə doktoru - Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiasiyasının prezidenti
3. Fətəliyev Hasil Kəmaləddin oğlu, texnika elmləri doktoru, professor - Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin “Qida məhsulları mühəndisliyi və ekspertizası” kafedrasının müdiri
4. Kuzmin Oleq Vladimiroviç (Ukraina), texnika elmləri doktoru - Kiyev Milli Qida Texnologiyası Universiteti, Restoran və Ayurveda Məhsullarının Texnologiyası Departamentinin professoru
5. Qolubev Vladimir Nikolayeviç (İspaniya), kimya elmləri doktoru, professor - Girona Universitetinin Elm və Texnologiya Parkının elmi direktoru
6. Məmmədov Qabil Balakişi oğlu, texnika elmləri doktoru - Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin “Kənd təsərrüfatı texnikası“ kafedrasının professoru
7. Məhərrəmov Mikayıl Əkbər oğlu, texnika elmləri doktoru, professor
8. Mikayılov Vüqar Şahbaba oğlu, texnika elmləri doktoru - Azərbaycan Kooperasiya Universitetinin “Şərabçılıq və texnologiya” kafedrasının professoru
9. Muradov Pənah Zülfüqar oğlu, biologiya elmləri doktoru, professor - AMEA-nın müxbir üzvü, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Mikrobiologiya İnstitutunun direktoru
10. Nəbiyev Əhəd Əli oğlu, biologiya elmləri doktoru, professor - Azərbaycan Texnologiya Universitetinin “Qida mühəndisliyi və ekspertiza” kafedrasının müdiri
11. Pənahov Tariyel Məhəmməd oğlu, texnika elmləri doktoru, professor – Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin direktor müavini
12. Deyniçenko Qriqoriy Viktoroviç (Ukrayna), texnika elmləri doktoru - Xarkov Dövlət Biotexnologiya Universiteti, Restoran sənayesi və Qida texnologiyası kafedrasının professoru
13. Cabbaroğlu Turqut (Türkiyə) - Çukurova Universitetinin Kənd Təsərrüfatı fakültəsinin “Şərabçılıq” bölümünün professoru
14. Şarşunov Vyaçeslav Alekseyeviç (Belarusiya), texnika elmləri doktoru - Belarusiya Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, Belarusiya Respublikanın əməkdar elm xadimi, Belarusiya Dövlət Qida və Kimya Texnologiyaları Universitetinin texnosfer təhlükəsizliyi və ümumi fizika kafedrasının professoru
15. Vəliyev Fazil Əli oğlu, texnika elmləri doktoru - Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının professoru
16. Zolotuxina İnna Vasilyevna (Ukraina), texnika elmləri doktoru - Xarkov Dövlət Biotexnologiya Universitetinin “Restoran sənayesində qida texnologiyaları” kafedrasının dosenti
Aqrar elmləri üzrə:
1. Ağayeva Məlahət Əli qızı, biologiya elmləri namizədi - Lənkəran Dövlət Universitetinin “Aqrar elmlər” kafedrasının dosenti
2. Aslanov Həsənəli Əsəd oğlu, kənd təsərrüfatı elmləri doktoru, professor. - Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin “Aqrokimya” kafedrasının müdiri
3. Babayev Məhərrəm Pirverdi oğlu, kənd təsərrüfatı elmləri doktoru, akademik - Elm və Təhsil Nazirliyinin Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun “Torpaqların genezisi, coğrafiyası və kartoqrafiyası” laboratoriyasının müdiri
4. Baloğlu Saadetdin (Türkiyə) - Çukurova Universitetinin Kənd Təsərrüfatı fakültəsinin professoru
5. Eppelbaum Lev Vilen (İsrail), Tədqiqatçı-professor - Yer elmləri İnstitutu, Təl-Əviv Universiti, Dəqiq Elmlər fakültəsi, Ramat-Аviv 6997801, Тəl-Əviv, İsrail, TAU KAMEA Assosiasiyasının sədri
6. Əliyev Elvin Ərkan oğlu, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent, Lənkəran Dövlət Universitetinin Elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektoru
7. Əliyev Mirzə Mikayıl oğlu, biologiya elmləri doktoru - Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin “Gigiyena və qida təhlükəsizliyi“ kafedrasının professoru
8. Kamber Ufuk (Türkiyə), Prof., Dr.- Kafkas Universitetinin Baytar-qida təhlükəsizliyi və xalq sağlamlığı bölümü
9. Kurovska Kristina (Polşa), texnika elmləri doktoru - Olştin Varmia və Mazuri Universitetinin “Torpaqdan istifadə və coğrafi informasiya sistemləri” kafedrasının professoru
10. Quliyev Novruz Məhəmməd oğlu, biologiya elmləri doktoru, professor - AMEA-nın müxbir üzvü, Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun laboratoriya müdiri
11. Qurskiene Vircinya (Litva), t.e.d., dosent - Vytautas Magnus Universiteti, Kənd Təsərrüfatı Akademiyasının Mühəndislik Fakültəsi “Torpaqdan istifadə planlaması və geomatika” bölümü
12. Mironova İrina Valeryevna (Rusiya), biologiya elmləri doktoru, professor - Başqırdıstan Dövlət Aqrar Universitetinin ət, süd məhsullarının texnologiyası və kimya kafedrasının müdiri
13. Parşova Velta (Latviya), iqtisad elmləri doktoru - Latviya Kənd və Meşə Təsərrüfatı Elmləri Akademiyasının üzvü, Latviya Təbiət Elmləri və Texnologiya Universitetinin professoru
14. Vojeqova Raisa Anatolyevna (Ukrayna), kənd təsərrüfatı elmləri doktoru, professor - UMAEA-nın akademiki, Milli Aqrar Elmlər Akademiyasının Suvarma Əkinçiliyi İnstitutunun direktoru
15. Zudilin Sergey Nikolayeviç (Rusiya), kənd təsərrüfatı elmləri doktoru, professor - Samara Dövlət Aqrar Universitetinin “Yer quruluşu, torpaqşünaslıq və aqrokimya” kafedrasının müdiri

1. Gulaliyev Chingiz Gulali, Doctor of Agricultural Sciences, Professor of the Department of Agricultural Sciences, Lankaran State University – Editor-in-Chief
2. Farzaliyev Mazahir Hamza, Doctor of Technical Sciences, Professor of the Department of Engineering and Applied Sciences, Azerbaijan State University of Economics – Deputy Editor-in-Chief (Technical Sciences)
3. Shahbazov Balayar Khangulu, PhD in Agricultural Sciences, Associate Professor, Dean of the Faculty of Agriculture and Engineering, Lankaran State University – Deputy Editor-in-Chief (Agricultural Sciences)
4. Aliyev Rashad Fakhraddin, PhD in Geography, Associate Professor, Head of the Department of Technology and Technical Sciences, Lankaran State University – Executive Secretary
Technical Sciences Section:
1. Saidov Rasim Azim, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Engineering and Applied Sciences, Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan
2. Amiraslanov Tahir Idris, PhD in Technical Sciences – President of the Azerbaijan National Culinary Association, Azerbaijan
3. Fataliyev Hasil Kamaladdin, Doctor of Technical Sciences, Professor – Head of the Department of Food Engineering and Expertise, Azerbaijan State Agricultural University, Azerbaijan
4. Kuzmin Oleg Vladimirovich, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Restaurant and Ayurvedic Product Technology, Kyiv National University of Food Technologies, Ukraine
5. Golubev Vladimir Nikolayevich, Doctor of Chemical Sciences, Professor – Scientific Director of the Science and Technology Park, the University of Girona, Spain
6. Mammadov Gabil Balakishi, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Agricultural Machinery, Azerbaijan State Agricultural University, Azerbaijan
7. Maharramov Mikayil Akbar, Doctor of Technical Sciences, Professor, Azerbaijan
8. Mikayilov Vugar Shahbaba, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Winemaking and Technology, Azerbaijan Cooperation University, Azerbaijan
9. Muradov Panah Zulfugar, Doctor of Biological Sciences, Professor – Corresponding Member of ANAS, Director of the Institute of Microbiology under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan
10. Nabiyev Ahad Ali, Doctor of Biological Sciences, Professor – Head of the Department of Food Engineering and Expertise, Azerbaijan Technological University, Azerbaijan
11. Panahov Tariyel Muhammad, Doctor of Technical Sciences, Professor – Deputy Director of the Agrarian Innovation Center under the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan
12. Deynichenko Grigory Viktorovich, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Restaurant Industry and Food Technology, at Kharkiv State University of Food Technology and Business, Ukraine
13. Jabbaroglu Turgut, Professor of the Winemaking Department, Faculty of Agriculture, Chukurova University, Türkiye
14. Sharshunov Vyacheslav Alekseyevich, Doctor of Technical Sciences – Corresponding Member of the National Academy of Sciences of Belarus, Honored Scientist of the Republic of Belarus, Professor of the Department of Technosphere Safety and General Physics, Belarussian State University of Food and Chemical Technologies, Belarus
15. Valiyev Fazil Ali, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Engineering and Applied Sciences, Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan
16. Zolotukhina Inna Vasilyevna, Doctor of Technical Sciences – Associate Professor of the Department of Food Technology in the Restaurant Industry, Kharkiv State University of Food Technology and Business, Ukraine
Agricultural Sciences Section:
1. Agayeva Malahat Ali, PhD in Biological Sciences – Associate Professor of the Department of Agricultural Sciences, Lankaran State University, Azerbaijan
2. Aslanov Hasanali Asad, Doctor of Agricultural Sciences, Professor – Head of the Department of Agrochemistry, Azerbaijan State Agricultural University, Azerbaijan
3. Babayev Maharram Pirverdi, Doctor of Agricultural Sciences, Academician – Head of the Laboratory of Genesis, Geography, and Cartography of Soils, the Institute of Soil Science and Agrochemistry under the Ministry of Science and Education, Azerbaijan
4. Baloglu Saadetdin – Professor of the Faculty of Agriculture, Chukurova University, Türkiye
5. Eppelbaum Lev Vilen, Research Professor – Faculty of Exact Sciences, School of Earth Sciences, Tel Aviv University, Ramat-Aviv, Israel; Chairman of the TAU KAMEA Association, Israel
6. Aliyev Elvin Arkan, PhD in Biology, Associate Professor – Vice-Rector for Science and Innovation, Lankaran State University, Azerbaijan
7. Aliyev Mirza Mikayil, Doctor of Biological Sciences – Professor of the Department of Hygiene and Food Safety, Azerbaijan State Agricultural University, Azerbaijan
8. Kamber Ufuk, Prof. Dr. – Department of Veterinary Food Safety and Public Health, Kafkas University, Türkiye
9. Kurovska Kristina, Doctor of Technical Sciences – Professor of the Department of Land Management and Geographic Information Systems, the University of Warmia and Mazury in Olsztyn, Poland
10. Guliyev Novruz Muhammad, Doctor of Biological Sciences, Professor – Corresponding Member of ANAS, Laboratory Head, the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies under the Ministry of Science and Education, Azerbaijan
11. Gurskiene Virginia, Doctor of Technical Sciences, Associate Professor – Vytautas Magnus University, Agriculture Academy, Faculty of Engineering, Department of Land Use Planning and Geomatics, Lithuania
12. Mironova Irina Valeryevna, Doctor of Biological Sciences, Professor – Head of the Department of Meat and Dairy Technology and Chemistry, Bashkir State Agrarian University, Russia
13. Parshova Velta, Doctor of Economic Sciences, Professor – Member of the Latvian Academy of Agricultural and Forestry Sciences, the Latvia University of Life Sciences and Technologies, Latvia
14. Vozhegova Raisa Anatolyevna, Doctor of Agricultural Sciences, Professor – Academician of NAAS, Director of the Institute of Irrigated Agriculture of the National Academy of Agrarian Sciences, Ukraine
15. Zudilin Sergey Nikolayevich, Doctor of Agricultural Sciences, Professor – Head of the Department of Land Management, Soil Science, and Agrochemistry, Samara State Agrarian University, Russia